Na ndiqni edhe në

Sport

Video/ Me veshje tradicionale dhe shpatë, Ronaldo shfaqet si kurrë më parë në Arabinë Saudite!

Video/ Me veshje tradicionale dhe shpatë, Ronaldo shfaqet si kurrë

Futbollisti i njohur, Kristiano Ronaldo ka marrë pjesë së fundmi në një festë të Arabisë Saudite.

Ronaldo së bashku me shokun e skuadrës, Sadio Mane kanë veshur rrobat tradicionale për të festuar kulturën e Arabisë Saudite.

Video është publikuar nga faqja zyrtare e klubit, ku Ronaldo shihet me shpatë në dorë dhe duke kërcyer.

“Të gjithë së bashku. Për një flamur. Ne ëndërrojmë dhe arrijmë”, shkruhet krahas videos.