Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kryenegociatori Mazi: BE rrezikon të kthehet në Fake-News

Kryenegociatori Mazi: BE rrezikon të kthehet në Fake-News

Kryenegociatori Zef Mazi thotë se BE po tregohet e ngadaltë me procezin e zgjerimit, duke dëmtuar besueshmërinë e saj.

Në një intervistë Mazi la të kuptohet se as samiti i dhjetorit nuk do të mundësojë një datë për tryezën ndërqeveritare të Shqipërisë me Unionin dhe se duhet punuar për të identifikuar vendet që janë skeptike për ndarjen e Tiranës me Shkupin./M.T/dritare.net