Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Studentët në auditore, Rama: Angazhim i vazhdueshëm për ndërkombëtarizimin e universiteteve!

Studentët në auditore, Rama: Angazhim i vazhdueshëm për

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një urim për vitin e ri akademik për çdo student dhe pedagog. Ai është shprehur se përkushtimi do jetë maksimal dhe angazhimi do të jetë i vazhdueshëm në rritjen e cilësisë së arsimit të lartë.

“Mirëmëngjesi dhe me urimin për çdo student e pedagog për një vit sa më të suksesshëm akademik, si dhe përsëritjen e angazhimit tonë të vazhdueshëm në rritjen e cilësisë së arsimit të lartë, me ndërkombëtarizimin e universiteteve dhe pajisjen e studentëve tanë me aftësi konkurruese si të bashkëmoshatarëve të tyre në BE, ju uroj një javë të mbarë.”, shkruan Rama në Facebook./M.T/dritare.net