Na ndiqni edhe në

Udhëtim

Kështjella historike dhe dy ishujt në shitje, ja sa kushtojnë

Kështjella historike dhe dy ishujt në shitje, ja sa kushtojnë
Një kështjellë historike në Skoci  që ka pamje nga liqeni dhe dy ishujt kushtojnë vetëm 3.75 milion paundë. Kështjella “Glenborrodale” ka 16 dhoma dhe një kopësht, një portë .Kjo kështjellë është ndërtzar gjatë shekullit të 20-të dhe ngjason me vilat nga përrallat e Hollywood. Brenda kështjellës elegante mund të gjeni palestër, sauna dhe të gjitha kushtet. Territori i Kështjellës është rreth 53.82 ha dhe përfshin ishullin e Risgas dhe Eilean. Ishujt e izoluar janë të pabanuar dhe mund të aksesohen vetëm me varkë./dritare.net