Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Vranë dy nxënës e shoferin në Gllogjan të Kosovës, arrestohen tre persona

Vranë dy nxënës e shoferin në Gllogjan të Kosovës,

Arestohen tre persona për vrasjen në Gllogjan të Kosovës. Tre të arrestuarit dyshohet se kanë lidhje me vrasjen e shoferit Gani Gjokaj dhe dy nxënësve Genta Mustafaj dhe Ledion Hamzaj në Gllogjan. Sipas mediave kosovare, motivet e këtij sulmi lidhen me një rast të vetëvrasjes të një vajze nga Gllogjani. Sipas familjes së vajzës së vetëvrarë arsyeja e kësaj vetëvrasje është shoferi i autobusit, Gani Gjokaj./Dritare.net