Na ndiqni edhe në

Moti

Njihuni me parashikimin e motit për sot!

Njihuni me parashikimin e motit për sot!

Moti i qëndrueshëm do të jetë dominues në vendin tonë, duke sjellë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta në orët e para te ditës. Po ashtu dhe orët vijuese mbeten me kthjellime dhe vranësira të lehta të cilat me të theksuara do të jenë në zonat malore.

Sipas meteoalb temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por vijojnë të jenë të larta në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 40°C.
Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior - veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./K.C/dritare.net