Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Humb jetën nga Covid-19, një 5-vjeçar!

Humb jetën nga Covid-19, një 5-vjeçar!

Një fëmijë 5-vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Fillimisht fëmija ishte shtruar në spitalin e Sarandës, por për shkak të gjendjes së rënduar ai u transportua me helikopter drejt Tiranës e më pas drejt Turqisë. 5-vjeçari nuk ka mundur t’i mbijetojë virusit vdekjeprurës me gjithë përpjekjet e mjekëve. 5-vjeçari ishte 54 kg dhe vuante nga mbipesha./L.F-dritare.net