Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

SPAK zbërthen mesazhet e "SKY"/ Arrestohet Erzen Breçani dhe djali i tij! Zbardhen akuzat

SPAK zbërthen mesazhet e "SKY"/ Arrestohet Erzen Breçani

11 persona janë arrestuar mbrëmjen e sotme në Tiranë, në një operacion të madh policor me urdhër të Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), për goditjen e një grupi të strukturuar kriminal.

Mes të arrestuarve është edhe ish-drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani. Urdhërarrest është lëshuar edhe për djalin e tij, Jehon Breçani.

Arrestimet e SPAK-ut janë urdhëruar pas zbërthimit të mesazheve nga aplikacioni i koduar "SKY ECC". Breçani akuzohet për "përkrahje të autorit të krimit" dhe "pastrim parash"./K.C/dritare.net