Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Video/ Vrau 18-vjeçaren, ja momenti kur u arrestua Dardan Krivaqa!

Video/ Vrau 18-vjeçaren, ja momenti kur u arrestua Dardan Krivaqa!

Ditën e sotme u arrestua Dardan Krivaqa, vrasësi i 18-vjeçares Marigona Osmani. Ndërkohë ka dalë edhe videoja e arrestimit të autorit.


Marigona Osmani 18 vjeçe u la e vdekur përpara derës së spitalit në Ferizaj. Ajo dyshohet se është dhunuar për vdekje nga bashkëjetuesi Dardan Krivaqa dhe shoku i tij, Arbër Sejdiu. 18-vjeçarja jetonte prej dy muajsh me Kriqavën, ndërsa sipas babait të saj, ajo ka qenë nën presion dhe e frikësuar dhe nuk ka mundur të tregojë për dhunën e ushtruar nga bashkëjetuesi i saj.

Qytetarët e revoltuar nga vrasja e Marigona Osmanit u mblodhën sot përpara Policisë, Gjykatës dhe Prokurorisë së Ferizajt, me parulla në duar ndërsa kërkuan dënimin maksimal të autorit./K.C/dritare.net