Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Babai i vrau nënën, vajza e Gjyljeta Ukellës në krye të protestës!

Babai i vrau nënën, vajza e Gjyljeta Ukellës në krye të

Një marshim po mbahet në Pejë, në shenjë revolte ndaj vrasjes së Gjyljeta Ukellës nga bashkëshorti i saj.

Pjesë e kësaj proteste ka qenë edhe vajza e viktimës. Protestuesit mbanin në dorë pankarta ku shkruhej: “Kot sa flasim, derisa ata vrasin”, si edhe bluza të stampuara me imazhin e viktimës.

Babai i vrau nënën, vajza e Gjyljeta Ukellës në krye të

Marshimi nisi në qendrën e qytetit për të vazhduar te objektet e Policisë, Gjykatës Themelore dhe Prokurorisë Themelore në Pejë./M.K-dritare.net