Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Covid-19 bën namin në Kosovë/ Sot 2.250 raste të reja

Covid-19 bën namin në Kosovë/ Sot 2.250 raste të reja

Sot Kosova ka regjistruar një rekord infektimesh. Pas 11.814 testimeve, 2.250 qytetarë kanë rezultuar pozitiv Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Sot janë shëruar 154 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.700. Në total numri i rasteve aktive është 16.341./K.C/dritare.net