Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Ekipi i boksit të Kosovës nuk lejohet të futet në Serbi për kampionatin!

Ekipi i boksit të Kosovës nuk lejohet të futet në Serbi

Ekipi i boksit në Kosovë, nuk lejohet të hyjë në Serbi , për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit, i cili do të mbahet në Beograd.
Komiteti Olimpik i Kosovës ka kërkuar reagimin e Komitetit të Lojërave Olimpike dhe Federatës Botërore të Boksit.

"Skuadra e Kosovës në boks nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit, i cili do të mbahet në Beograd. Federata kërkon të ndermerren veprime të menjëhershme dhe ekipi ynë të ketë të njëjtin trajtim si vendet e tjera", shkruan në Twitter federata e Kosovës./M.M-dritare.net

Ekipi i boksit të Kosovës nuk lejohet të futet në Serbi