Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Ja kush janë ambasadorët e Kosovës në botë. Në Shqipëri vjen Skënder Durmishi!

Ja kush janë ambasadorët e Kosovës në botë. Në

Gjatë ditëve të fundit Ministria e Punëve të jashtme të Kosovës ka njoftuar se cilët do të jenë ambasadorët e Kosovës në botë. Ambasadori i Kosovës në Shqipëri do të jetë Skënder Durmishi.

Më tej në botë janë prpozuar për t'u vendosur si ambasador Ilir Dugolli në krye të Ambasadës në Shtetet e Bashkuara, ambasadori Sabri Kiçmari për në Ambasadën në Japoni, ambasadori Albert Prenkaj për në Ambasadën në Senegal, ambasadori Fuad Morina në Emiratet e Bashkuara Arabe, ambasadori Valdet Sadiku në Slloveni, Albesjana Iberhysaj Kapitaj në Çeki, Gjeneza Budima në Hungari dhe ambasadorja Arjana Zherka në Mal të Zi./M.T/dritare.net