Na ndiqni edhe në

Moti

Vranësira në disa zona, ja si do të jetë moti sot!

Vranësira në disa zona, ja si do të jetë moti sot!

Shqipëria

Sipas Meteoalb: Vija Bregdetare në pjesën më të madhe të ditës do të mbizotërohet nga kthjellimet. Sipas MeteoAlb ne pjesën tjetër të vendit pas mesditës parashikohet te ketë kalime te pakta vranësirash, ku me te theksuara do te jene ne zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 37°C.

Era do te fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 ballë./M.T/dritare.net