Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Berisha merr vulën e PD!

Berisha merr vulën e PD!

Sali Berisha ka fituar betejën në Gjykatën e Apelit për vulën dhe logon e Partisë Demokratike zyrtare.

Trupa gjyqësore: relatore Alma Ahmeti e anëtarë Iliba Bezati dhe Elona Toro vendosi mos të pranojë ankimin e Lulëzim Bashës, betejë e cila nisi para dy viteve e gjysmë.

Ky vendim i jep të drejtë Berishës që të regjistrohet në zgjedhjet e 2025-ës./M.K-dritare.net