Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Braçe: Ndaleni protestën e opozitës, sa nuk kanë vrarë njeri!

Braçe: Ndaleni protestën e opozitës, sa nuk kanë

Deputeti i PS-së Erion Braçe përmes një postimi në Instagram ka folur për dhunën në protestën e sotme para Bashkisë së Tiranës. Braçe publikoi çastin kur një protestues hedh bombë molotovi para Bashkisë dhe thotë që kjo protestë e Rithemelimit dhe Partisë së Lirisë duhet të ndalohet pa u vrarë ende ndonjë njeri.

Postimi i Braçes!

“BASHKIA E TIRANES, QENDRA E SHQIPERISE;
ZONA ME E POPULLUAR NE QYTET!

MOLOTOV QE PER PAK PJEK TE GJALLE NJEREZ!

Shikoheni edhe nje here;
KJO ESHTE TENTATIVE VRASJE, ME DASHJE APO PA DASHJE, DO ISHTE VRASJE!

Eshte hera e dyte ne pak jave!

Nje ARME-sic MOLOTOVI, ne dore te kalamajve te papergjegjshem, ME URDHER TE PARTISE ME KRIMINALE NE VEND, BEN GJEMEN!

Kjo nuk ka me lidhje me ERION VELINE!
Heren e trete, me dashje apo nga budallalleku, KANE PER TE VRARE NJEREZ!

NDALENI!
KJO PROTESTE PO KTHEHET NE KRIMINALE E RREZIK PER SHQIPTARE E TE HUAJ QE LEVIZIN NE QENDER TE SHQIPERISE!

Ndaleni sa nuk kane vrare njeri!”, shkruan Braçe./K.C/dritare.net