Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rritja e rasteve me Covid-19/ Ambasada Amerikane: Mos harroni maskat, vaksinat dhe dozat përforcuese!

Rritja e rasteve me Covid-19/ Ambasada Amerikane: Mos harroni maskat, vaksinat

Në mes të rritjes së rasteve me Covid-19 në vendin tonë, Ambasada Amerikane në Shqipëri ka një thirrje për qytetarët.

Ajo bën apel që të mos harrohen maskat, vaksinat dhe dozat përforcuese që janë mbrojtja më e mirë ndaj variantit Omicron.

Ambasada ka vendosur edhe një link që të dërgon në faqen e CDC-së për të marrë më shumë informacion se si duhet të mbrohemi nga kovidi./M.M-dritare.net