Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Vuçiç: Pres vazhdimin e dialogut me Prishtinën në maj ose qershor

Vuçiç: Pres vazhdimin e dialogut me Prishtinën në maj

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç deklaroi se mirëpret vijimin e dialogut me Kosovën në maj ose qershor. Ai do të zhvillojë një takim në Bruksel ku pritet të bisedojë me përfaqësuesit evropianë Borell dhe Von der Layen. /L.F-dritare.net